Nový bezpečnostní projekt odstartoval!

UDÁLOSTI

Nový bezpečnostní projekt odstartoval!

„Dodržováním povolené rychlosti ke zvýšení bezpečnosti v obcích“

Společnost Tarmac CZ a.s. navázala od 1. března 2007 na úspěšný projekt „Více bezpečí pro děti při pohybu na ulici“ a na projekt „Na vozíčku bezpečněji“ svým dalším novým bezpečnostním projektem pro obce a řidiče – projektem nazvaným „Dodržováním povolené rychlosti ke zvýšení bezpečnosti v obcích“.
Cílem projektu je, jak již název napovídá, přimět řidiče šetrnou – nerepresivní formou k dodržování povolené rychlosti ve vybraných úsecích v různých obcích po celé ČR a starostům těchto obcí poskytnout velmi cenné statistické informace a vyhodnocení skutečné průjezdnosti počtů vozidel a jejich rychlosti v daném úseku.
Jedná se o informativní radar – ukazatel rychlosti, který bude putovat po různých obcích v ČR a který informuje řidiče bez jakéhokoli sankcionování o jejich skutečné okamžité rychlosti. Téměř každý řidič, který vidí aktuální rychlost svého vozidla na velkém displeji, automaticky sníží rychlost.
Velmi důležitou součástí tohoto ukazatele rychlosti je však i možnost sběru údajů o projíždějících vozidlech a jejich statistické vyhodnocování.
Zařízení umožňuje statisticky vyhodnocovat počet vozidel projíždějících v daném místě – možnost sledovat v závislosti na čase (v kterých hodinách je nejvyšší frekvence vozidel, ve které dny projíždí nejvíce aut apod.) Kolik vozidel dodržuje maximální povolenou rychlost opět v kterém čase atd.
Zařízení umožňuje také sběr statistických dat bez zapnutí informačního displeje a následně tato data porovnat s daty pořízenými ve stejném časovém úseku při zapnutém displeji.
Dle sdělení starostů některých obcí právě získané statistické údaje pomohou při plánování dopravní situace či obchvatů v některých přetížených úsecích jejich obcí.

Prvním městem, kde byl projekt zahájen a tento radar instalován se stal Liberec.

   

 

Instalace radaru proběhla bez problému, avšak nastavení pomocí nootebooku a bezdrátového připojení nás potrápila.

Dne 28. 2. 2007 byl na základě doporučení Policie ČR a BESIPu na ulici Letná instalován tento náš radar a v Hotelu Valdštejn i slavnostně tak odstartován další nový bezpečnostní projekt.
U šálku dobré kávy se tak sešli jak zástupci společnosti Tarmac CZ a společnosti ANERI, která je koordinátorem všech těchto bezpečnostních projektů, ale především i zástupci Policie ČR a BESIPu společně s mnoha novináři a zástupci medií, kteří projevili skutečně veliký zájem o tento náš nový bezpečnostní projekt, který se setkal s obrovským uznáním a podporou i ze strany Policie ČR a BESIPu.
Informace o našem novém projektu se tak v následující dny dostaly několikrát nejen do tisku a několika deníků, ale i do rozhlasu ČR1, kabelového televizního vysílání i regionálního televizního vysílání na Primě.
Myšlenka záhájení tohoto projektu s pozvanými hosty a zástupci médií přerostla v živou diskuzi u tzv. kulatého stolu na téma podpora bezpečnosti a nutnosti pomoci firem i věcem veřejným, jako je v tomto případě – bezpečnost nejen na silnicích.

 

 

Zájem rozhlasu, televize i ostatních médií byl veliký.

Tarmac CZ se tak stal opět vzorem a iniciátorem podobných akcí.

Dalibor Kotek