|

Slovo kamene číslo 22 - prosinec 2006 - Tisková zpráva jako nástroj public relations slaví 100 let

  Go to the end of the document

Tiskové zprávy

Tisková zpráva jako nástroj public relations slaví 100 let

V říjnu 2006 uplynulo právě 100 let od prvního využití tiskové zprávy jako nástroje public relations.

Na počátku bylo vlakové neštěstí společnosti Pennsylvania Railroad’s 28. října 1906, při kterém na cestě do Atlanty zahynulo 50 lidí. Souprava vykolejila na mostě a spadla do místní řeky. Tehdy neznámý Ivy Lee ihned rozeslal médiím informaci - tiskovou zprávu, v níž z pozice železniční společnosti objasňoval okolnosti neštěstí a zároveň zval novináře a fotografy k návštěvě obtížně přístupného místa speciálním vlakem. Například list New York Times byl tak nadšen novým přístupem v informování, že na svých stránkách otisknul doslovně celou tuto zprávu. I ostatní média tento nový způsob předávání důležitých informací kvitovala s povděkem a napříště již žádala o zaslání písemné informace – tedy tzv. skutečné tiskové zprávy.
Věříme, že systematické zavedení vydávání Tiskových zpráv naší společností Tarmac CZ a. s. bylo v posledních letech tím správným krokem k prohlubovaní vztahů nejen s médii, ale i širokou veřejností.
Díky soustavné práci s médii se podařilo podstatně zvýšit četnost informací o společnosti Tarmac CZ a. s. například i v denním tisku apod.
Jen za poslední rok bylo zveřejněno o naší společnosti více než 80 článků, které kladně informovaly o všech aktivitách. Chtěl bych touto formou poděkovat tedy i všem pracovníkům společnosti Tarmac CZ a. s, kteří nám včas předávají podklady a podměty ke zpracování i všem novinářům, se kterými jsme v minulosti na zpracování těchto informací spolupracovali.

Dalibor Kotek
PR a marketingový poradce
Externí tiskový mluvčí

<< Tiskové zprávy Tarmac CZ a.s.  Go to the top of the document
Časopis Slovo kamene

News

27/09/2011

For more information please refer to the Czech language version of this web.

Podporujeme Českou společnost ornitologickou Podporujeme
Českou společnost ornitologickou