|

Slovo kamene číslo 22 - prosinec 2006 - Nová vstupní brána a parkoviště

  Go to the end of the document

Chválíme x kritizujeme

Nová vstupní brána a parkoviště

V rámci dokončené investice v provozovně Smrčí byla provedena obnova vstupní brány a parkoviště osobních vozů. Zvýšila se tak nejen bezpečnost a ochrana majetku, ale i zásadně vylepšil vzhled při příjezdu do provozovny.

 


Škodná

Bohužel ne vždy se setkáváme jen s poctivostí a loajálním přístupem našich zaměstnanců k majetku naší společnosti. I my jsme se na oblasti Západ setkali s opačným přístupem. O to víc nás mrzí, že se jednalo o dlouholetého zaměstnance, o němž jsme po celou dobu měli to nejlepší mínění. A co že se to stalo?
Vedoucí provozovny Chraberce p. Ragan byl upozorněn jedním ze zaměstnanců na to, že se mu zdá, že se z nádrže kolového nakladače ztrácí přes noc nafta. Po této informaci vedoucí provozovny navázal spolupráci s profesionální detektivní agenturou, která umístila do parkovacího místa kamery a prováděla dva týdny sledování. Vyhodnocení pořízených záznamů bylo jednoznačné a k našemu nemilému překvapení byl jako „škodná“ odhalen Zdeněk Knor, zaměstnanec, který pracoval v provozovně 22 let. Nepřál bych nikomu, aby byl v kůži p. Knora, když seděl před obrazovkou počítače a viděl se, jak hadičkou několikrát přečerpává naftu z nádrže nakladače do přinesených kanystrů. Je samozřejmé, že na základě usvědčujících záznamů byl p. Knor okamžitě propuštěn a díky jeho věku a způsobu ukončení pracovního poměru se jistě dostal do svízelné sociální situace.
Apeluji proto na všechny zaměstnance, pokud by snad měli nějaký podobný nápad, jak ušetřit, aby si napřed zvážili, zda to stojí za tu ostudu a hlavně ztrátu zaměstnání a sociálních jistot pro ně samé i jejich rodiny, protože zloděje u nás přece nikdo nechceme.

Josef Starý
ředitel oblasti Západ


  Go to the top of the document
Časopis Slovo kamene

News

27/09/2011

For more information please refer to the Czech language version of this web.

Podporujeme Českou společnost ornitologickou Podporujeme
Českou společnost ornitologickou