|

Slovo kamene číslo 19 - červen 2006 - E-mail

  Go to the end of the document

Chválíme x kritizujeme

E-mail

nebo-li elektronická pošta. Určitě jeden z nástrojů dnešní moderní doby, který většina z nás buď ráda využívá, nebo využívat musí. Slouží nám všem ke zpříjemnění naší korespondence, k jejímu zrychlení a někdy i k tomu, že když jenom nechci s někým přímo mluvit, prostě mu napíšu a je to vyřízené.
Většina lidí využívá při psaní naši krásnou češtinu se všemi jejími háčky a čárkami, ale najdou se i tací, kteří mě ve své zprávě o něco „zadaji“ místo krásného českého „žádají“ nebo upozorňují na „smernici o zivotnim prostredi” místo na „směrnici o životním prostředí“, ano, vím, že mi někdo řekne, že je to tak správné - jsme přece technici, nebo že některé PC neumí háčky a čárky, vlastně „hacky a carky“, ale mě to prostě, když to vidím, nějak nejde přes oči, vždyť přece komunikuji většinou s „ČECHY“, a ne s „CECHY“.
To ale není to, o čem jsem chtěl psát, co mně (a myslím i někomu dalšímu) vadí daleko víc, je to, že někteří využívají (vlastně nevyužívají) možnosti e-mailového softwaru a dostávám zprávy, které mi nepatří, a to jenom proto, že jsem uvedený v seznamu s ostatními, kterým daná zpráva patří a dotyčný pisatel si řekne, že to pro jistotu pošle všem. Nebo dostávám i jen běžné informace s vykřičníkem a doporučeně (ale to asi proto, abych byl pořád ve střehu, vždyť tam přece může být něco důležitého), a to i tehdy, když se jedná o běžnou informaci, ve které není například ani žádný termín, který je nutné dodržet, a je jedno, jestli si ji přečtu hned, nebo až později.
Všichni jsme zahlceni spoustou informací, a to nejen prostřednictvím e-mailu, a nedopusťme tedy to, aby někteří z nás poštu raději neotvírali, protože je nebaví číst vše, co jim přijde, nebo záměrně nebudou otvírat zprávy s „erkem“ nebo s „!“, když tam běžně stejně nebývá nic důležitého nebo nutného k vyřízení.
Nejsem žádný profesionální spisovatel, takže možná máte k mému řekněme „zamyšlení“ výhrady, ale pokud jste dočetli až do tohoto místa, tak to asi nebylo zase tak hrozné.
Přeji vám příjemný den.


  Go to the top of the document
Časopis Slovo kamene

News

27/09/2011

For more information please refer to the Czech language version of this web.

Podporujeme Českou společnost ornitologickou Podporujeme
Českou společnost ornitologickou